რუსთავის ჭალის ტყის აღდგენის პროცესში „თეგეტა ჰოლდინგი“ და „თეგეტა გრინ პლანეტი“ ჩაერთო. გამწვანების მასშტაბური ღონისძიების ფარგლებში, მტკვრის ორივე სანაპიროზე 1000 ნერგი დაირგო. Grow your own forest/გაზარდე საკუთარი ტყე – ასე ჰქვია კამპანიას, რომელიც რუსთავის შუაგულში არსებული მტკვრის ჭალის აღდგენას ისახავს მიზნად. გამწვანების აქცია პროექტის „ნაპირზე“ ორგანიზებით დაიგეგმა და ის თანხვედრაშია რუსთავის ჭალის განვითარების სტრატეგიასთან.
„თეგეტას“, „თეგეტა გრინ პლანეტისა“ და პროექტის „ნაპირზე“ თანამშრომლობის საფუძველი პრიორიტეტების თანხვედრა გახდა. „თეგეტა ჰოლდინგთან“ დაკავშირებული კომპანია სწორედ გარემოზე ზრუნვის ეგიდით შეიქმნა 2022 წელს და მას შემდეგ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება ერთ-ერთ უმთავრეს მიმართულებად აქცია.
შალვა ახვლედიანი, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი:„თეგეტა გრინ პლანეტის“ საქმიანობა პირდაპირ კავშირშია გარემოზე ზრუნვასთან. კომპანიის პროფილის პეციფიკური ნარჩენების მართვაა, რაც მათ რეციკლირებას, გადამუშავებასა და აღდგენას გულისხმობს. გარემოსთვის მავნე ნარჩენების გადამუშავების პარალელურად, ხელს აქტიურად ვუწყობთ ისეთ ინიციატივებს, რომლებიც გამწვანებას, ტყეების გაშენებასა და ეკოსისტემის გაუმჯობესებას მოიცავს.

Вырасти свой собственный лес
«Тегета Холдинг» и «Тегета Грин Планет» подключились к процессу восстановления Руставского пойменного леса. В рамках масштабной компании по озеленению, на обоих берегах Куры было высажено 1000 саженцев. «Вырасти свой собственный лес» – так называется кампания, целью которой является восстановление поймы Куры в самом сердце Рустави. Акция по озеленению была запланирована в рамках проекта «Напирзе/На берегу», и соответствует стратегии развития поймы Рустави.
Основой сотрудничества «Тегета», «Тегета Грин Планет» и проекта «Напирзе/На берегу» стало совпадению приоритетов. Связанная с «Тегета Холдинг» компания была создана в 2022 году именно под эгидой заботы об окружающей среде. И с тех пор, повышение осведомленности общественности является одним из основных направлений деятельности компании.
Шалва Ахвледиани, директор «Тегета Грин Планет»: Деятельность «Тегета Грин Планет»  напрямую связана с заботой об окружающей среде. Профиль компании – управление специфическими отходами, которое предполагает их рециклизация, переработку и восстановление. Параллельно с переработкой экологически вредных отходов, мы активно поддерживаем инициативы, включающие озеленение, лесовосстановление и улучшение экосистемы.