თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა
2023 წლის 4-5 აპრილს კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის RECC და დანიური ორგანიზაცია COWI ორგანიზებით და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით გაიმართა მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის „ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში.
შეხვედრაზე მონაწილეებმა განიხილეს მგვ-ის ორგანიზაციების გამოწვევები საქართველოში და აღნიშნულ გამოწვევებთან გამკლავების მეთოდები. ექსპერტებმა მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების წარმომადგენლებს გაუზიარეს თავიანთი გამოცდილება და ისაუბრეს შესაძლებლობებზე, რომელიც შეიძლება მგვ-ის ორგანიზაციებმა შექმნან ცირკულარული ეკონომიკისა და გადამამუშავებელი ქცევისა და ინფრასტრუქტურის განვითარებისთვის.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლები, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრი ზაზა შავაძე, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანსთა და ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე გიორგი სურამანიძე, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი, კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის RECC აღმასრულებელი დირექტორი სოფიკო ახობაძე და სხვა მწარმოებლის გაფართოებულ ვალდებულებას დაქვემდებარებული ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Представители «Тегета Грин Планет» приняли участие в информационной встрече о расширенных обязательствах производителя
4-5 апреля 2023 года, в рамках проекта «Содействие управлению отходами и развитию циркулярной экономики в Грузии», финансируемого Европейским Союзом, и организованного  кавказским  региональным экологическим центром  RECC  и датской организацией COWI, и при поддержке Министерства охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии, была проведена информационная встреча о расширенных обязательствах производителя.
На встрече участники обсудили проблемы организаций расширенных обязательств производителя в Грузии, и методы решения этих проблем. Эксперты поделились своим опытом с представителями организаций расширенных обязательств производителя и рассказали о возможностях, которые организации расширенных обязательств производителя могут создать для развития циркулярной экономики, а также перерабатывающего поведения и инфраструктуры.
Во встрече приняли участие представители «Тегета Грин Планет», заместитель министра окружающей среды и сельского хозяйства Грузии Соломон Павлиашвили, министр сельского хозяйства Аджарской Автономной Республики Заза Шавадзе, заместитель министра финансов и экономики Аджарской Автономной Республики Георгий Сураманидзе, директор центра экологической информации и образования Тамара Аладашвили, исполнительный директор кавказского регионального экологического центра RECC Софико Ахобадзе, и представители других организаций, на которых распространяются расширенные обязательства производителя.