თბილისის 11 სკოლაში ეკორჩევების წიგნის პრეზენტაცია გაიმართა
თეგეტა გრინ პლანეტისა და მწვანე პოლუსის თანამშრომლობის ფარგლებში თბილისის 11 სკოლაში ეკორჩევების წიგნის პრეზენტაცია გაიმართა, სადაც 300-ზე მეტმა მოსწავლემ გარემოსდაცვით თემებსა და ეკოკულტურის მნიშვნელობაზე მიიღო ინფორმაცია.
მოზარდებმა გაიგეს, როგორ ხდება საავტომობილო ნარჩენების მართვა, რას გულისხმობს მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულება, რატომ არის მნიშვნელოვანი ეკომეგობრული ქცევები და რა როლს ასრულებს თეგეტა ამ პროცესებში.
შეხვედრების ბოლოს გამართულ ქვიზებში გამარჯვებულებს წასახალისებლად სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ. ასევე, ეკორჩევების თემაზე მომზადდა 15 საინფორმაციო პოსტერი, რომლებიც პარტნიორების სოციალურ ქსელებში გავრცელდა.

Презентация книги «Экосоветы» прошла в 11 школах Тбилиси
В рамках сотрудничества между компаниями Тегета Грин Планет и Зеленый Полюс в 11 школах Тбилиси прошла презентация книги «Экосоветы», где более 300 учащихся получили информацию об экологических проблемах и важности экокультуры.
Подростки узнали, как происходит управление автомобильных отходов, что такое расширенная ответственность производителя, почему важно экологичное поведение и какую роль компания Тегета играет в этих процессах.
По итогам встреч победители викторин получили символические поощрительные подарки. Также было подготовлено и распространено в социальных сетях партнеров 15 информационных плакатов на тему «Экосоветы».