თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი შალვა ახვლედიანი სტუმრად გადაცემაში „მე და გარემო“
2024 წლის 25 სექტემბერს, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა „მე და გარემოს“ ეთერში სპეციფიკურ ნარჩენებსა და მათ სწორ მართვასთან დაკავშირებულ გამოწვევებზე ისაუბრა.
შალვა ახვლედიანის თქმით, მნიშვნელოვანია პროგრესი ნარჩენების შეგროვების მიმართულებით, თუმცა გადამამუშავებელი საწარმოების ნაკლებობა ქვეყანაში ართულებს შეგროვებული ნარჩენების სწორად მართვის პროცესს. ასევე, პრობლემას წარმოადგენს ცნობიერების დონე მოსახლეობაში და მათ მხრიდან ნარჩენების არასათანადო, არალეგალური მართვა.
ეთერში, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი განიხილავს სამომავლო გეგმებს სპეციფიკური ნარჩენების შეგროვება - გადამუშავებასთან დაკავშირებით და საუბრობს იმაზე, თუ როგორ აპირებენ მგვ ორგანიზაციები, სახელმწიფოსთან თანამშრომლობითა და მისი მხარდაჭერით, უპასუხონ არსებულ გამოწვევებს.

Tegeta Green Planet Director Shalva Akhvlediani as a guest of the “Me and Environment” program
On September 25, 2024 Tegeta Green Planet Director Shalva Akhvlediani spoke about specific waste and the problems associated with its proper management on the air of the program “Me and Environment”.
According to Shalva Akhvlediani, progress towards waste collection is important, but the lack of recycling facilities in the country complicates the process of proper management of collected waste. Also a problem is the level of awareness of the population and improper, illegal waste management on their part.
In the broadcast, the director of Tegeta Green Planet discusses future plans for collection - recycling of specific waste and how Extended Producer Responsibility (EPR) organizations, in cooperation with and with the support of the government, are going to meet the current challenges.