თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი შალვა ახვლედიანი სტუმრად გადაცემაში „მონეტიზაცია“
2023 წლის 2 ივნისს, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა შალვა ახვლედიანმა, „პალიტრა ნიუსის“ ეთერში მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების შესახებ ისაუბრა . გადაცემაში „მონეტიზაცია“ შალვა ახვლედიანთან ერთად, მიწვეულები იყვნენ „ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის“ დირექტორი ივანე მთვრალაშვილი და „საქართველოს მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ასოციაციის“ დირექტორი გიორგი გულიაშვილი
მგვ-ის ორგანიზაციების დირექტორებმა ისაუბრეს საქართველოში ნარჩენების მართვის კუთხით არსებულ შავი ბაზრის გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე. ახვლედიანმა აღნიშნა, რომ გამოწვევებთან გასამკლავებლად საჭიროა მგვ-ის ორგანიზაციებისა და სახელმწიფოს თანამშრომლობა.
დირექტორებმა განიხილეს მოსახლეობაში ცნობიერების ამაღლების მნიშვნელოვანი წვლილი ნარჩენების მართვასთან დაკავშირებული ქცევის შეცვლის მიზნით და განიხილეს მათი სამომავლო გეგმები სპეციფიკური ნარჩენების შეგროვებასთან დაკავშირებით.

“Tegeta Green Planet” Director Shalva Akhvlediani is a guest on the Monetization program
On June 2, 2023, “Tegeta Green Planet” Director Shalva Akhvlediani spoke about the extended producer’s responsibility during the broadcast of Palitra News. Joining Shalva Akhvlediani on the "Monetization" program were Ivane Mtvralashvili, Director of the "Waste Management Business Association," and Giorgi Guliashvili, Director of the "Georgian Association of extended producer’s responsibility."
The leaders of the extended producer’s responsibility organizations spoke about the problems of the black market in waste management in Georgia, and ways to solve them. Akhvlediani noted that collaboration between extended producer’s responsibility organizations and the state is necessary to solve the problems.
The directors discussed the important contribution of raising public awareness to change waste management behavior and discussed their future plans for specific waste collection.