თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი შალვა ახვლედიანი სტუმრად გადაცემაში „მონეტიზაცია“
2023 წლის 2 ივნისს, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა შალვა ახვლედიანმა, „პალიტრა ნიუსის“ ეთერში მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების შესახებ ისაუბრა . გადაცემაში „მონეტიზაცია“ შალვა ახვლედიანთან ერთად, მიწვეულები იყვნენ „ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის“ დირექტორი ივანე მთვრალაშვილი და „საქართველოს მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ასოციაციის“ დირექტორი გიორგი გულიაშვილი
მგვ-ის ორგანიზაციების დირექტორებმა ისაუბრეს საქართველოში ნარჩენების მართვის კუთხით არსებულ შავი ბაზრის გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე. ახვლედიანმა აღნიშნა, რომ გამოწვევებთან გასამკლავებლად საჭიროა მგვ-ის ორგანიზაციებისა და სახელმწიფოს თანამშრომლობა.
დირექტორებმა განიხილეს მოსახლეობაში ცნობიერების ამაღლების მნიშვნელოვანი წვლილი ნარჩენების მართვასთან დაკავშირებული ქცევის შეცვლის მიზნით და განიხილეს მათი სამომავლო გეგმები სპეციფიკური ნარჩენების შეგროვებასთან დაკავშირებით.

Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледяни – гость программы «Монетизация»
2 июня 2023 года директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани в эфире «Палитра Ньюс»  рассказал о расширенных обязательствах производителя. В программу «Монетизация» вместе с Шалвой Ахвледиани были приглашены Иванэ Мтвралашвили, директор «Бизнес-ассоциации по управлению отходами», и Гиорги Гулиашвили, директор «Грузинской ассоциации расширенных обязательств производителя».
Руководители организаций расширенных обязательств производителя рассказали о проблемах черного рынка управления отходами в Грузии, и путях их решения. Ахвледиани отметил, что для решения проблем необходимо сотрудничество организаций расширенных обязательств производителя и государства.
Директора обсудили важный вклад повышения осведомленности населения для изменения поведения, связанного с управлением отходами, и обсудили свои планы на будущее в отношении сбора специфических отходов.