თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა
2023 წლის 19 ოქოტმბერს თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა, რომლის მთავარი საკითხი მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულება იყო.
შეხვედრაზე მონაწილეებმა ისაუბრეს საქართველოში მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების საქმიანობაზე, დარგში მათ მიერ გადადგმულ ნაბიჯებზე და იმ გამოწვევებზე, რომლებსაც მგვ-ის ორგანიზაციები ხვდებიან. შეხვედრაზე განიხილეს არსებული გადამამუშავებელი საწარმოების საქმიანობა, გადამუშავების მეთოდები, ნარჩენების შეგროვების პრინციპები და მათთან დაკავშირებული პრობლემატური საკითხები და მათი გადაჭრის გზები.
შეხვედრა მგვ-ის ორგანიზაციებთან ერთად ესწრებოდნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი, სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს, პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ასევე ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიებისა და დარგობრივი ასოციაციების წარმომადგენლები.

Tegeta Green Planet representatives participated in the meeting organized by the Business Association of Georgia
On October 19, 2023 Tegeta Green Planet representatives participated in the meeting organized by the Business Association of Georgia, the main issue of which was extended producer obligations.
At the meeting the participants spoke about the activities of Extended Producer Commitment organizations of Georgia, steps taken by them in this field and problems faced by Extended Producer Commitment organizations. The meeting discussed the activities of existing recycling plants, recycling methods, principles of waste collection and related problematic issues and solutions.
Along with the Extended Producer Obligation Organizations, the meeting was also attended by the Deputy Minister of Environment and Agriculture Solomon Pavliashvili, representatives of the National Agency of State Property, the Parliamentary Committee on Environment and Natural Resources, the State Procurement Agency, as well as member companies of business and industry associations.