თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი, შალვა ახვლედიანი „ეკომეგობრულ პოდკასტს“ ესტუმრა
2025 წლის 25 ივნისს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი შალვა ახვლედიანი და ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის დირექტორი, ვანო მთვრალაშვილი  „ეკომეგობრულ“ პოდკასტს ესტუმრნენ.
გადაცემაში მგვ ორგანიზაციების დირექტორებმა  განმარტეს, თუ რატომ არის მნიშვნელოვანი საავტომობილო ნარჩენების -  ზეთების, აკუმულატორებისა და საბურავების სწორად მართვა და რა  საფრთხეს უქმნის გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობას მათი არაკანონიერი მოხმარება.
დისკუსიის მნიშვნელოვანი ნაწილი დაეთმო მწარმოებლის გაფართოებულ ვალდებულების განხილვასაც  - სტუმრებმა ისაუბრეს საქართველოში ამ მიმართულებით არსებულ პროგრესსა და გამოწვევებზე.
როგორც „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა აღნიშნა, ამ გამოწვევების გადასაჭრელად აუცილებელია მგვ ორგანიზაციებისა და სახელმწიფოს აქტიური თანამშრომლობა, რათა დაინერგოს თანამედროვე სტანდარტები და შეიქმნას შესაბამისი ინფრასტრუქტურა ქვეყნის მასშტაბით.

Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани посетил “Экодружелюбный подкаст»
25 июня 2025 года директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани и директор Бизнес Ассоциации по управлению отходами Вано Мтвралашвили посетили “Экодружелюбный подкаст».
В программе руководители организаций расширенной ответствености производителя рассказали, почему важно правильно управлять автомобильными отходами — маслами, аккумуляторами и шинами, и какую угрозу их незаконное использование представляет для окружающей среды и здоровья человека.
Значительная часть дискуссии также была посвящена обсуждению расширенной ответственности производителя — гости рассказали о прогрессе и проблемах в этом направлении в Грузии.
Как отметил директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани, решение этих задач требует активного сотрудничества организаций расширенной ответствености производителя и государства для внедрения современных стандартов и создания соответствующей инфраструктуры по всей стране.