თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი, შალვა ახვლედიანი „ეკომეგობრულ პოდკასტს“ ესტუმრა
2025 წლის 25 ივნისს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი შალვა ახვლედიანი და ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის დირექტორი, ვანო მთვრალაშვილი  „ეკომეგობრულ“ პოდკასტს ესტუმრნენ.
გადაცემაში მგვ ორგანიზაციების დირექტორებმა  განმარტეს, თუ რატომ არის მნიშვნელოვანი საავტომობილო ნარჩენების -  ზეთების, აკუმულატორებისა და საბურავების სწორად მართვა და რა  საფრთხეს უქმნის გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობას მათი არაკანონიერი მოხმარება.
დისკუსიის მნიშვნელოვანი ნაწილი დაეთმო მწარმოებლის გაფართოებულ ვალდებულების განხილვასაც  - სტუმრებმა ისაუბრეს საქართველოში ამ მიმართულებით არსებულ პროგრესსა და გამოწვევებზე.
როგორც „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა აღნიშნა, ამ გამოწვევების გადასაჭრელად აუცილებელია მგვ ორგანიზაციებისა და სახელმწიფოს აქტიური თანამშრომლობა, რათა დაინერგოს თანამედროვე სტანდარტები და შეიქმნას შესაბამისი ინფრასტრუქტურა ქვეყნის მასშტაბით.

On June 25, 2025, Shalva Akhvlediani, Director of Tegeta Green Planet, and Vano Mtvarashvili, Director of the Waste Management Business Association, visited Eco-Friendly Podcast.
During the program, the heads of extended producer responsibility organizations explained why it is important to properly manage automotive waste—oil, batteries, and tires—and what threat their illegal use poses to the environment and human health.
A significant part of the discussion was also devoted to extended producer responsibility, with guests talking about progress and challenges in this area in Georgia.
As noted by Shalva Akhvlediani, director of Tegeta Green Planet, solving these problems requires active cooperation between extended producer responsibility organizations and the state to implement modern standards and create the appropriate infrastructure throughout the country.