თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა კავკასიის რეგიონალური გარემოსდაცვითი ცენტრის შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა
20 ივნისს თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა მიიღეს მონაწიოლეობა კავკასიის რეგიონალური გარემოსდაცვითი ცენტრის (REC Caucasus) მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში. მონაწილეებმა “ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშეწყობა საქართველოში” პროექტის ფარგლებში საერთაშორისო ექსპერტებთან ერთად განიხილეს გარემოსდაცვითი გამოწვევები საქართველო.
თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა, შალვა ახლვედიანმა, ისაუბრა საქართველოში ნარჩენების გადამუშავების კუთხით არსებული შავი ბაზრის პრობლემასა და საქართველოში გარემოსდაცვითი ინფრასტრუქტურის განვითარების მნიშვნელობაზე. უცხოელმა ექსპერტებმა შეხვედრის მონაწილეებს გაუზიარეს საერთაშორისო გამოცდილება მგვ-ის ნარჩენების შეგროვებისა და გადამუშავების არსებული და დაგეგმილი სისტემების შესახებ.

Representatives of “Tegeta Green Planet” took part in a meeting of the Caucasus Regional Environmental Center
On June 20, “Tegeta Green Planet” representatives participated in a meeting organized by the Caucasus Regional Environmental Center (REC Caucasus). The participants discussed Georgia's environmental problems with international experts within the framework of the project "Promotion of Waste Management and Circular Economy in Georgia".
Shalva Ahlvediani, Director of “Tegeta Green Planet”, talked about the problem of black market in waste management in Georgia and the importance of developing environmental infrastructure in Georgia. Foreign specialists shared with the participants of the meeting the international experience on the existing and planned systems of waste collection and recycling of the extended producer’s responsibility.