თეგეტას გარემოს კორპორაციული მდგრადობის ჯილდო გადაეცა
თეგეტას გარემოს დაცვაში შეტანილი წვლილისთვის კორპორაციული მდგრადობის ჯილდო მესამედ გადაეცა. კომპანია საერთაშორისო ჟიურის რჩეული გახდა ნომინაციაში – მდგრადი მოხმარება და წარმოება.
„უკვე წლებია, ჰოლდინგი საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი CSR სტრატეგიით ხელმძღვანელობს, რომლის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულება სწორედ გარემოზე ზრუნვაა. აღიარება, რომელიც კიდევ ერთხელ მოვიპოვეთ, გვაძლევს მოტივაციას, გავაგრძელოთ სწორი მიმართულებით განვითარება და ამ გზაზე მეტად ამბიციური მიზნები დავისახოთ." - ეკატერინე ქავთარაძე, თეგეტა ჰოლდინგის მთავარი აღმასრულებელი ოფიცერი.
თეგეტა ჰოლდინგმა მასთან დაკავშირებულ კომპანიასთან, თეგეტა გრინ პლანეტთან, ერთად 2024 წელს უსაფრთხოდ დაამუშავა 6 640 ტონა საავტომობილო ნარჩენი, განახორციელა 10 გარემოსდაცვითი პროექტი, მწვანე ინიციატივების გარშემო კი ასობით მომხმარებელი და თანამშრომელი გააერთიანა. აღნიშნული მონაცემები ნათლად აჩვენებს, რომ ნარჩენების მართვა თეგეტას ბიზნესპროცესების განუყოფელი ნაწილია და ამასთანავე, მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევაში.

Компания Тегета получила награду за корпоративную устойчивость в области охраны окружающей среды
Компания Тегета в третий раз удостоена награды за корпоративную устойчивость за свой вклад в защиту окружающей среды. Компания была выбрана международным жюри в номинации «Устойчивое потребление и производство».
«На протяжении многих лет холдинг руководствуется стратегией CSR, соответствующей международным стандартам, одним из приоритетных направлений которой является забота об окружающей среде. Полученное нами очередное признание мотивирует нас продолжать развиваться в правильном направлении и ставить перед собой более амбициозные цели на этом пути», — заявила Екатерина Кавтарадзе, генеральный директор Тегета Холдинг.
Тегета Холдинг вместе со своей дочерней компанией Тегета Грин Планет в 2024 году безопасно переработала 6640 тонн автомобильных отходов, реализовала 10 экологических проектов и объединила сотни клиентов и сотрудников вокруг «зеленых» инициатив. Эти цифры наглядно демонстрируют, что управление отходами является неотъемлемой частью бизнес-процессов Тегета и одновременно вносит значительный вклад в достижение целей устойчивого развития ООН.