თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორამ, შალვა ახვლედიანმა სსიპ „გარემოსდაცვითი ინფომაციისა და განათლების ცენტრში“ ახალგაზრდებს წაუკითხა ლექცია. 4 ივლისს გარემოსდაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან არსებულ ორგანიზაციაში ახვლედიანმა ახალგაზრდებს გააცნო მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების არსებობის მიზნები და მათი მნიშვნელობა ქვეყნისთვის.
თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა ახალგაზრდებთან ერთად ისაუბრა საქართველოში არსებულ გარემოსდაცვითი ტენდენციებსა და მოსახლეობის ცნობიერებაზე. ახვლედიანმა აღნიშნა მგვ-ის ორგანიზაციების მნიშვნელობა მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებაში. მონაწილეებმა ისაუბრეს თეგეტა გრინ პლანეტის მიერ შეგროვებული სპეციფიკური ნარჩენებზე და მათი გადამუშავების გზებზე.
შალვა ახვლედიანმა ახალგაზრდებთან ერთად განიხილა მგვ-ის ორგანიზაციების წვლილი ქვეყანაში გარემოსდაცვითი ქცევისა და ინფრასტრუქტურის განვითარებაში. მონაწილეებმა ისაუბრეს ცირკულარული ეკონომიკის პრინციპებზე და საქართველოში მისი დანერგვისა და განვითარების სხვადასხვა გზაზე, რომელშიც მგვ-ის ორგანიზაციები საციცხლოდ მნიშვნელოვანი არიან.

Директор компании «Тегета Грин Планет» прочитал лекцию для молодежи на тему экологических проблем
Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани прочитал лекцию для молодежи в «Экологическом информационно-образовательном центре». 4 июля в организации при Министерстве окружающей среды и сельского хозяйства Ахвледиани ознакомил молодежь с целями существования организаций расширенных обязательств производителя и их значением для страны.
Директор «Тегета Грин Планет» побеседовал с молодежью об экологических тенденциях и осведомленности населения Грузии. Ахвледиани отметил важность организаций расширенных обязательств производителя в повышении информированности населения. Участники рассказали о конкретных отходах, собираемых «Тегета Грин Планет», и способах их переработки.
Шалва Ахвледиани обсудил с молодежью вклад организаций расширенных обязательств производителя в развитие экологического и природоохранного поведения и инфраструктуры в стране. Участники рассказали о принципах циркулярной экономики и различных способах ее внедрения и развития в Грузии, в которых очень важны организации расширенных обязательств производителя.