„თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი, შალვა ახვლედიანი და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი სტუმრად გადაცემაში, „ბიზნეს პარტნიორი“
2023 წლის 18 აპრილს, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა შალვა ახვლედიანმა, საზოგადოებრივი მაუწყებლის ეთერში, მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების შესახებ ისაუბრა . გადაცემაში „ბიზნეს პარტნიორი“ შალვა ახვლედიანთან ერთად, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი იყო მიწვეული.
„თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა ისაუბრა ორგანიზაციის მიერ, თბილისის შემოვლითი გზის საბურავებისგან გაწმენდის შესახებ. ასევე, განიხილეს ქვეყნის მაშტაბით, სპეციფიკური ნარჩენების კერების პრობლემები, რომელსაც უკანონოდ დაღვრილი ან დაყრილი ნარჩენები იწვევს.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა სოლომონ პავლიაშვილმა აღნიშნა, რომ მგვ-ის ორგანიზაციების დაფუძნება და ამით ნარჩენების მართვის ახალი სისტემის დანერგვა კარგი მაგალითია სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის წარმატებული თანამშრომლობის.
სტუმრებმა განიხილეს არსებული გამოწვევები, ნარჩენების მართვის მიმართულებით და ასევე ისაუბრეს იმ წვლილზე, რომელიც მგვ-ის ორგანიზაციებისა და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს თანამშრომლობამ, შეიძლება შეიტანოს აღნიშნული პრობლემების გადაწყვეტაში.

Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани и заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии Соломон Павлиашвили в качестве гостей программы «Бизнес-партнер»
18 апреля 2023 года, директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани в эфире Общественного вещателя рассказал о расширенных обязательствах производителя. В программу «Бизнес-партнер» вместе с Шалвой Ахвледиани был приглашен заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Соломон Павлиашвили.
Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани рассказал об очистке их организацией Тбилисской объездной дороги от покрышек. Также были обсуждены общегосударственные проблемы очагов специфических отходов, образующихся незаконным сбросом или размещением отходов.
Соломон Павлиашвили, заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии, отметил, что создание организаций расширенных обязательств производителя и, таким образом, внедрение новой системы обращения с отходами, является хорошим примером успешного сотрудничества между государством и частным сектором.
Гости обсудили существующие вызовы в сфере управления отходами, а также рассказали о вкладе, который может внести сотрудничество между организациями расширенных обязательств производителя и Министерством охраны окружающей среды и сельского хозяйства в решение выше  названных проблем.