თეგეტა გრინ პლანეტის მიერ მხარდაჭერილი გარემოსდაცვითი კონკურსი - „ეკოსკოლელების გზავნილები“ დასრულდა
ორგანიზაციის „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“ ინიციატივით შექმნილი კონკურსი - „ეკოსკოლელების გზავნილები“, სრულად, 7 ივლისს დასრულდა. გარემოსდაცვითი კონკურსი, რომლის მთავარი მხარდამჭერი „თეგეტა გრინ პლანეტი“ იყო, მიზნად ისახავდა სკოლის მოსწავლეებში გარემოსდაცვითი ცოდნის ამაღლებას, ეკოაქტივზმის წახალისებასა და ცნობიერების გაზრდას.
კონკურსის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეები  ისეთი მანიშნებლების შექმნაში მონაწილეობდნენ, რომლებიც ჩვენს თანამოქალაქეებს აუცილებელ გარემოსდაცვით ქმედებებზე მიანიშნებს. კონკურსის გამარჯვებულები სხვადასხვა სასკოლო ასაკის მოსწავლეები აღმოჩნდნენ, მთელი საქართველოს მასშტაბით და თითოეულ მათგანი სპეციალური პრიზით დაჯილდოვდა.
კონკურსში „ეკოსკოლელების გზავნილები“ მონაწილეობა შეეძლო საქართველოს ყველა სკოლის მოსწავლეს ინდივიდუალურად. ამისთვის მათ უნდა გაეგზავნათ სამუშაო თემებთან დაკავშირებული სლოგანები, რომლებიც მარტივად შეიძლება იქცეს საგზაო მანიშნებლად.
კონკურსი „ეკოსკოლელების გზავნილები“, მნიშვნელოვანი ეკოლოგიური გამოწვევების შესაბამისად, ოთხ ძირითად სამუშაო თემას აერთიანებდა. პროექტის მიზანი სკოლის მოსწავლეებში გარემოსდაცვითი ცოდნის და უნარების განვითარებაა. „თეგეტა გრინ პლანეტ“ მუდმივად ცდილობს, სხვადასხვა აქტივობით, პატარა ასაკიდან ცნობიერების ამაღლებას ბავშვებში, რათა მათ შეძლონ შეაფასონ ნარჩენების მართვის პრობლემის სერიოზულობა და გააცნობიერონ გარემოს დაცვის მნიშვნელობა.
პროექტი ხორციელდება შვედეთის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით, ადგილობრივი და საერთაშორისო პარტნიორების ჩართულობით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროებთან, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრთან მჭიდრო თანამშრომლობით.

Завершился экологический конкурс «Послания от Экошкольников», который проходил при поддержке «Тегета Грин Планет»
Конкурс, созданный по инициативе организации «Защитим чистоту Грузии» - «Эко-послания школьников», полностью завершился 7 июля. Экологический конкурс, основным спонсором которого выступила компания «Тегета Грин Планет», был направлен на расширение экологических знаний школьников, поощрение экоактивизма и повышение осведомленности.
В рамках конкурса школьники участвовали в создании указателей, которые будут указывать нашим согражданам на необходимые природоохранные действия. Победителями конкурса стали школьники разных возрастов со всей Грузии, и каждый из них был награжден специальным призом.
Учащиеся всех школ Грузии могли индивидуально принять участие в конкурсе «Послания от Экошкольников». Для этого им нужно было разослать такие слоганы на рабочие темы, которые легко можно превратить в дорожные указательные знаки.
Конкурс «Послания от Экошкольников», в соответствии с важными экологическими задачами, объединял четыре основные рабочие темы. Цель проекта – формирование экологических и природоохранных знаний и навыков у школьников. ««Тегета Грин Планет» постоянно старается повысить с помощью различных мероприятий осведомленность детей с раннего возраста, чтобы они могли оценить серьезность проблемы обращения с отходами и понять важность защиты окружающей среды.
Проект реализуется при финансовой поддержке правительства Швеции, с привлечением местных и международных партнеров, в тесном сотрудничестве с министерствами охраны окружающей среды и сельского хозяйства, образования и науки, Центром экологической информации и образования.