თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა, ბელგიაში, ნარჩენების მართვასა და ცირკულარული ეკონომიკის საკითხებთან დაკავშირებით შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა
თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა ბელგიაში გამართულ ვიზიტის ფარგლებში გარემოსდაცვით საკითხებში გენერალური დირექტორატის ხელმძღვანელ, დევორ პეკანსს,  ევროკომისიის სამეზობლო და გაფართოების საკითხებში მოლაპარაკებების გენერალური დირექტორატის ხელმძღვანელ, მეთიუ ბუსკესა და ევროკომისიის სამეზობლო და გაფართოების საკითხებში მოლაპარაკებების გენერალური დირექტორატის თემატურ ოფიცერს, სანდრინ ბოუშამპს შეხვდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრებმა უცხოელ ექსპერტებთან ერთად განიხილეს საქართველოს მიერ გადადგმული ნაბიჯები ქვეყანაში ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშესაწყობად. მონაწილეებმა ისაუბრეს მგვ-ის ორგანიზაციების დაარსებისა და მათ მიერ გადადგმული ნაბიჯების მნიშვნელობაზე, ქვეყანაში მწვანე ეკონომიკისა და მოსახლეობაში გარემოსდაცვითი ქცევის განვითარებისთვის.
ქართული დელეგაციის წევრებმა ვიზიტის ფარგლებში გაიზიარეს მგვ-ის ევროპული პრაქტიკები და ჰქონდათ შესაძლებლობა ენახათ გადამამუშავებელი ინფრასტრუქტურა ბელგიაში. დელეგაციის წევრებმა უცხოელ ექსპერტებთან ერთად ისაუბრეს საქართველოს მიერ გადასადგმელ ნაბიჯებზე, რომელიც ქვეყნის მწვანე ტრანსფორმაციასა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარებას შეუწყობს ხელს.
თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგნლებთან ერთად, დელეგაციის შემადგენლობაში შედიოდნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი. ასევე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაბამისი უწყებების და მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Представители «Тегета Грин Планет» приняли участие во встреч е в Бельгии по вопросам управления отходами и циркулярной экономики.
Представители «Тегета Грин Планет» встретились с главой Генерального директората по вопросам окружающей среды Девором Пекансом, с главой Генерального директората Европейской комиссии по вопросам переговоров по соседству и по расширению Мэтью Буске, и с тематическим офицером Генерального директората Европейской комиссии по вопросам переговоров по соседству и по расширению Сандрин Бошан.
В рамках визита члены делегации вместе с зарубежными экспертами обсудили шаги, предпринимаемые Грузией для поддержки развития циркулярной экономики в стране. Участники рассказали о важности создания организаций расширенного обязательства производителя и предпринимаемых ими шагах для развития зеленой экономики и экологического поведения среди населения.
В рамках визита члены грузинской делегации ознакомились с европейским опытом по  организациям расширенного обязательства производителя, и имели возможность увидеть перерабатывающую инфраструктуру в Бельгии. Члены делегации вместе с зарубежными экспертами рассказали о шагах, которые нужно предпринять Грузии, и которые будут способствовать зеленой трансформации страны и развитию циркулярной экономики.
Вместе с представителями «Тегета Грин Планет», в составе делегации находились заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Соломон Павлиашвили. Также представители соответствующих ведомств Министерства окружающей среды и сельского хозяйства и Министерства сельского хозяйства Аджарской Автономной Республики, а также организаций расширенного обязательства производителя.