თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა
2023 წლის 19 ოქოტმბერს თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა, რომლის მთავარი საკითხი მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულება იყო.
შეხვედრაზე მონაწილეებმა ისაუბრეს საქართველოში მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების საქმიანობაზე, დარგში მათ მიერ გადადგმულ ნაბიჯებზე და იმ გამოწვევებზე, რომლებსაც მგვ-ის ორგანიზაციები ხვდებიან. შეხვედრაზე განიხილეს არსებული გადამამუშავებელი საწარმოების საქმიანობა, გადამუშავების მეთოდები, ნარჩენების შეგროვების პრინციპები და მათთან დაკავშირებული პრობლემატური საკითხები და მათი გადაჭრის გზები.
შეხვედრა მგვ-ის ორგანიზაციებთან ერთად ესწრებოდნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი, სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს, პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ასევე ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიებისა და დარგობრივი ასოციაციების წარმომადგენლები.

Представители «Тегета Грин Планет» приняли участие во встрече, организованной Бизнес-ассоциацией Грузии
19 октября 2023 года представители «Тегета Грин Планет» приняли участие во встрече, организованной Бизнес-ассоциацией Грузии, главным вопросом которой были расширенные обязательства производителя.
На встрече участники рассказали о деятельности организаций расширенных обязательств производителей Грузии, шагах, предпринятых ими в этой области, и проблемах, с которыми сталкиваются организации расширенных обязательств производителей. На встрече обсуждалась деятельность действующих перерабатывающих предприятий, методы переработки, принципы сбора отходов и связанные с этим проблемные вопросы и пути их решения.
Вместе с организациями расширенных обязательств производителей, на встрече также присутствовали заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Соломон Павлиашвили, представители национального агентства государственного имущества, комитета парламента по охране окружающей среды и природных ресурсов, агентства государственных закупок, а также компаний-членов бизнес ассоциации и отраслевыех ассоциаций.