უწყვეტად მიმდინარეობს სამზადისი დებატების ეროვნული ტურნირისთვის
2024 წლის 24 მარტს ჩატარდა მორიგი თემატური შეხვედრა დებატების ტურნირსთვის მოსამზადებლად. სკოლის მოსწავლეები შეხვდნენ თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორს, შალვა ახვლედიანსა და გარემოს დაცვითი მიმართულებით ექსპერტს, ეკა მიქაძეს.
შეხვედრაზე დებატების სკოლის მოსწავლეებმა გაიგეს მეტი ინფორმაცია საქართველოსა და ევროპაში არსებული გადამამუშავებელი პრაქტიკის შესახებ. მოსწავლეებმა განიხილეს სადებატო მხარეები და ექსპერტებთან ერთად იმსჯელეს უცხოურ გადამუშავების გამოცდილებაზე.
შეხვედრის ჩანაწერის მოსმენის და ტურნირის სამზადისისთვის მისი გამოყენების შესაძლებლობა მიეცა დებატების სკოლების 1000-ზე მეტ წარმომადგენელს, მოდებატეების დახურულ ჯგუფში.
„თეგეტა გრინ პლანეტსა“ და „საქართველოს დებატებისა და განათლების ინსტიტუტს“ (GIDE) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. თანამშრომლობის შედეგად, ხუთი თვის განმავლობაში, გაიმართება გარემოს დაცვის თემაზე დებატების ეროვნული ტურნირი მთელი საქართველოს მასშტაბით, რომლის მხარდამჭერი, „თეგეტა გრინ პლანეტთან“ ერთად, გაეროს განვითარების გლობალური ინიციატივა „კლიმატური დაპირებაა“. მასშტაბური ტურნირის  მიზანია, დებატების ტექნიკის გამოყენებით, გარემოსდაცვითი თემის პოპულარიზაცია, ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლება და ცოდნის გაღრმავება.

Подготовка к национальному турниру по дебатам продолжается.
24 марта 2024 года состоялось очередное тематическое собрание по подготовке к турниру по дебатам. Учащиеся школы встретились с директором Тегета Грин планет Шалвой Ахвледиани и экспертом по охране окружающей среды Экой Микадзе.
На встрече студенты школы дебатов узнали больше о практике переработки в Грузии и Европе. Студенты рассмотрели спорные стороны и обсудили с экспертами опыт зарубежной переработки.
Более 1000 представителей школ дебатов получили возможность прослушать запись встречи и использовать ее для подготовки к турниру в закрытой группе дебатистов.
Между «Тегета Грин Планет» и «Грузинским институтом дебатов и образования» (GIDE) подписан меморандум о сотрудничестве. В результате сотрудничества в течение пяти месяцев по всей Грузии будет проведен национальный турнир по дебатам на тему защиты окружающей среды, поддерживаемый инициативой глобального развития ООН «Климатическое обещание» совместно с «Тегета Грин Планет». Цель данного масштабного турнира – популяризация экологической темы, повышение осведомленности и углубление знаний среди молодежи, используя методы дебатов.