პროექტის „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ფარგლებში, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში საჯარო ლექცია გაიმართა
2024 წლის 25 აპრილს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში საჯარო ლექცია გაიმართა. ლექცია დებატების ტურნირის სამზადისის ფარგლებში ჩატარდა, სადაც დებატების სკოლისა და კლუბების მოსწავლეებმა სხვადასხვა გარემოსდაცვით გამოწვევებზე იმსჯელეს, მათ შორის, კლიმატის ცვლილების, ნარჩენების მართვის, ბიომრავალფეროვნებისა და წყლის რესურსების შესახებ.
დებატების ეროვნული ტურნირის მიზანია დებატების ტექნიკის გამოყენებით გარემოსდაცვითი თემის პოპულარიზაცია და ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლება. ტურნირი ხორციელდება პროექტის „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ფარგლებში.
პროექტი „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ხორციელდება გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდის მხარდაჭერით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსთან და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით. დებატების ეროვნული ტურნირი მხარდაჭერილია „თეგეტა გრინ პლანეტისა“ და გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ.

В рамках проекта «Дебаты за лучшее образование» в Центре экологической информации и образования прошла публичная лекция
25 апреля 2024 года в Экологическом информационно-образовательном центре прошла публичная лекция. На лекции, которая прошла в рамках подготовки к турниру по дебатам, учащиеся школы и клубов по дебатам обсудили различные экологические проблемы и вызовы, в том числе изменение климата, управление отходами, биоразнообразие и водные ресурсы.
Целью национального турнира по дебатам является популяризация экологической темы и повышение осведомленности молодежи с использованием методов и техники дебатов. Турнир проводится в рамках проекта «Дебаты за лучшее образование».
Проект «Дебаты за лучшее образование» реализуется при поддержке Фонда Гудавадзе-Патаркацишвили, в сотрудничестве с Министерством образования, науки и молодежи Грузии и Государственным университетом Ильи. Национальный турнир по дебатам проводится при поддержке компании «Тегета Грин Планет» и Программы развития ООН (UNDP/ПРООН).