პროექტის „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ფარგლებში, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში საჯარო ლექცია გაიმართა
2024 წლის 25 აპრილს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში საჯარო ლექცია გაიმართა. ლექცია დებატების ტურნირის სამზადისის ფარგლებში ჩატარდა, სადაც დებატების სკოლისა და კლუბების მოსწავლეებმა სხვადასხვა გარემოსდაცვით გამოწვევებზე იმსჯელეს, მათ შორის, კლიმატის ცვლილების, ნარჩენების მართვის, ბიომრავალფეროვნებისა და წყლის რესურსების შესახებ.
დებატების ეროვნული ტურნირის მიზანია დებატების ტექნიკის გამოყენებით გარემოსდაცვითი თემის პოპულარიზაცია და ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლება. ტურნირი ხორციელდება პროექტის „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ფარგლებში.
პროექტი „დებატები უკეთესი განათლებისთვის“ ხორციელდება გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდის მხარდაჭერით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსთან და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით. დებატების ეროვნული ტურნირი მხარდაჭერილია „თეგეტა გრინ პლანეტისა“ და გაერო-ს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ.

A public lecture was held at the Environmental Information and Education Center as part of the “Debates for Better Education” project
On April 25, 2024, a public lecture was held at the Environmental Information and Education Center. At the lecture, which was held in preparation for the debate tournament, students from the debate school and debate clubs discussed various environmental issues and challenges, including climate change, waste management, biodiversity, and water resources.
The national debate tournament aims to popularize the environmental subject and raise awareness among young people using debate methods and techniques. The tournament is organized in the framework of the “Debate for Better Education” project.
The project “Debates for Better Education” is realized with the support of the Gudavadze-Patarkatsishvili Foundation, in cooperation with the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia and Ilia State University. The National Debate Tournament is supported by Tegeta Green Planet and the United Nations Development Program (UNDP).