თეგეტა გრინ პლანეტის ხელმძღვანელი შალვა ახვლედიანი სტუმრად გადაცემაში “მონეტიზაცია“
2025 წლის 12 თებერვალს, “თეგეტა გრინ პლანეტის” ხელმძღვანელმა, შალვა ახვლედიანმა,   “პალიტრა ნიუსის” ეთერში მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ფარგლებში არსებულ გამოწვევებსა და ორგანიზაციების სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა. გადაცემაში „მონეტიზაცია“ შალვა ახვლედიანთან ერთად, მიწვეულები იყვნენ „ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის“ ხელმძღვანელები ივანე მთვრალაშვილი და „საქართველოს მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ასოციაციის“ ხელმძღვანელი, გიორგი გულიაშვილი.
ხელმძღვანელები აღნიშნავენ, რომ წლიდან წლამდე უმჯობესდება ვითარება ნარჩენების მართვის მიმართულებით, თუმცა, მიუხედავად ხელშესახები პროგრესისა, კვლავ არსებობს ისეთი გამოწვევები, როგორიცაა გადამამუშავებელი საწარმოების ნაკლებობა და არასათანადო ინფრასტრუქტურა. ასევე, პრობლემას წარმოადგენს ცნობიერების დონე მოსახლეობაში და „შავი ბაზრების“ მეშვეობით სახიფათო ნარჩენების არასათანადო, არალეგალური მართვა.
დისკუსიის ფარგლებში, მგვ ორგანიზაციების ხელმძღვანელები განიხილავენ სამომავლო გეგმებს და საუბრობენ იმ საჭირო ნაბიჯებზე, რომლებიც არსებული გამოწვევების საპასუხოდ უნდა გადაიდგას მგვ ორგანიზაციების, სახელმწიფოსა და ბიზნესის თანამშრომლობით.

Генеральный директор компании «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани в гостях в передаче «Монетизация»
12 февраля 2025 года руководитель «Тегета Грин Планет » Шалва Ахвледиани рассказал в эфире телеканала «Палитра Нюс» о задачах и планах на будущее организации в рамках расширенной ответственности производителя. В передаче «Монетизация», наряду с Шалвой Ахвледиани, также участвовали Иванэ Мтвралашвили, глава «Бизнес-ассоциации по управлению отходами», и Георгий Гулиашвили, глава «Ассоциации расширенной ответственности производителей Грузии».
Руководители отмечают, что ситуация в области управления отходами улучшается из года в год.  Однако, несмотря на ощутимый прогресс, по-прежнему существуют такие проблемы, как нехватка перерабатывающих предприятий и ненадлежащая инфраструктура. Еще одной проблемой является низкий уровень осведомленности населения и ненадлежащее, незаконное управление опасными отходами через «черные рынки».
В ходе дискуссии руководители организаций расширенной ответственности производителя обсуждают планы на будущее и рассказывают о необходимых шагах, которые нужно предпринять в ответ на текущие вызовы в рамках сотрудничества организаций расширенной ответственности производителя, государства и бизнеса.