2024 წლის 24 მარტს ჩატარდა მორიგი თემატური შეხვედრა დებატების ტურნირსთვის მოსამზადებლად. სკოლის მოსწავლეები შეხვდნენ თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორს, შალვა ახვლედიანსა და გარემოს დაცვითი მიმართულებით ექსპერტს, ეკა მიქაძეს.
შეხვედრაზე დებატების სკოლის მოსწავლეებმა გაიგეს მეტი ინფორმაცია საქართველოსა და ევროპაში არსებული გადამამუშავებელი პრაქტიკის შესახებ. მოსწავლეებმა განიხილეს სადებატო მხარეები და ექსპერტებთან ერთად იმსჯელეს უცხოურ გადამუშავების გამოცდილებაზე.
შეხვედრის ჩანაწერის მოსმენის და ტურნირის სამზადისისთვის მისი გამოყენების შესაძლებლობა მიეცა დებატების სკოლების 1000-ზე მეტ წარმომადგენელს, მოდებატეების დახურულ ჯგუფში.
„თეგეტა გრინ პლანეტსა“ და „საქართველოს დებატებისა და განათლების ინსტიტუტს“ (GIDE) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. თანამშრომლობის შედეგად, ხუთი თვის განმავლობაში, გაიმართება გარემოს დაცვის თემაზე დებატების ეროვნული ტურნირი მთელი საქართველოს მასშტაბით, რომლის მხარდამჭერი, „თეგეტა გრინ პლანეტთან“ ერთად, გაეროს განვითარების გლობალური ინიციატივა „კლიმატური დაპირებაა“. მასშტაბური ტურნირის მიზანია, დებატების ტექნიკის გამოყენებით, გარემოსდაცვითი თემის პოპულარიზაცია, ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლება და ცოდნის გაღრმავება.

Preparations for the national debate tournament continue.
On March 24, 2024, another thematic meeting in preparation for the debate tournament was held. The students of the school met with Shalva Akhvlediani, Director of Tegeta Green Planet, and Eka Mikadze, an environmental expert.
At the meeting, the debate school students learned more about recycling practices in Georgia and Europe. The students considered controversial sides and discussed with experts the experience of international recycling.
More than 1,000 debate school representatives had the opportunity to listen to a recording of the meeting and use it to prepare for the tournament in a closed group of debaters.
A memorandum of cooperation was signed between Tegeta Green Planet and the Georgian Institute of Debate and Education (GIDE). As a result of the cooperation, a national debate tournament on the topic of environmental protection, supported by the UN Global Development Initiative "Climate Promise" together with Tegeta Green Planet, will be held throughout Georgia for five months. This large-scale tournament aims to popularize the environmental theme, raise awareness, and deepen knowledge among young people using debate methods.