თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლებმა საქართველოს ცირკულარულ ეკონომიკაზე გადასვლის ეროვნული გზამკვლევის შემუშავების მიზნით გამართულ პირველ პლენარულ სხდომაში მონაწილეობა მიიღეს
2023 წლის 17 ოქტომბერს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და საქართველოს ბუნების მკვლევართა კავშირ „ორქისის“ ორგანიზებით, გაიმართა პლენარული სხდომა საქართველოს ცირკულარულ ეკონომიკაზე გადასვლის ეროვნული გზამკვლევის შემუშავების მიზნით.
სხდომაზე მონაწილეებმა ისაუბრეს საქართველოში ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების მნიშვნელობაზე. მონაწილეებმა განიხილეს ცირკულარული ეკონომიკის როლი მდგრადი განვითარების მიზნებსა და მწვანე ეკონომიკაში. სხდომაზე აღინიშნა ქვეყნის მიერ, წინ გადადგმული ნაბიჯები ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების მიმართულებით და განიზასზღვრა ის პრიორიტეტული დარგები, სადაც ნარჩენების ხელმეორედ გადამუშავების მეტი შესაძლებლობა არსებობს.
მონაწილეებმა განიხილეს საქართველოს ეკონომიკის ცირკულარობის დონის შეფასებისის ძირითადი შედეგები და ისაუბრეს ქვეყნისთვის ცირკულარობის გზამკვლევის შემუშავებასთან დაკავშირებულ ასპექტებზე.
ღონისძიება გაიმართა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) პროექტის „მმართველობის რეფორმის ფონდი“ (GRF) ქვეპროექტის „ცირკულარულ ეკონომიკაზე გადასვლის პროცესში საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერა მმართველობისა და პოლიტიკის გასაძლიერებლად“ ფარგლებში, რომელსაც შვედეთის მთავრობა აფინანსებს.

Представители «Тегета Грин Планет» приняли участие в первом пленарном заседании, проведенном с целью разработки национального руководства по переходу Грузии к циркулярной экономике.
17 октября 2023 года Министерство охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии и Союз исследователей природы Грузии «Оркис» организовали пленарное заседание по разработке национального руководства по переходу Грузии к циркулярной экономике.
В ходе сессии участники говорили о важности развития циркулярной экономики в Грузии. Участники обсудили роль циркулярной экономики в целях устойчивого развития и зеленой экономики. На встрече были отмечены шаги, предпринятые страной в направлении развития циркулярной экономики, и определены приоритетные отрасли, где больше возможностей для переработки отходов.
Участники обсудили основные результаты оценки уровня циркулярности экономики Грузии и рассказали об аспектах, связанных с разработкой руководства по циркулярности для страны.
Мероприятие состоялось в рамках финансируемого правительством Швеции подпроекта «Поддержка правительства Грузии в усилении управления и политики в процессе перехода к циркулярной экономике» -  проекта программы развития ООН (UNDP) «Фонд реформы управления» (GRF)