თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა მონაწილეობა მიიღო „მდგრადი განვითარების თანამედროვე გამოწვევების“ შესახებ კონფერენციაში
25 ნოემბერს „საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტის” ბიზნესისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტისა და მდგრადი განვითარების ინტერდისციპლინარული კვლევების ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა ინტერდისციპლინარული საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - „მდგრადი განვითარების თანამედროვე გამოწვევები“.
კონფერენციის მონაწილეებს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ სტრატეგიული პრიორიტეტები და მიზნები ორგანიზაციის დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა გააცნო. ახვლედიანმა ისაუბრა მგვ-ის ორგანიზაციების მუშაობის პრინციპებზე და მგვ-ის ორგანიზაციებისა და ბიზნესის მნიშვნელობაზე მდგრადი განვითარების მიზნების მისაღწევად. მონაწილეებმა ისაუბრეს მწვანე საკითხებისა და გარემოსდაცვითი მიდგომების პრიორიტეტულობაზე ქვეყნის განვითარების მიზნით.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა აკადემიური წრეების პროფესიონალების, მეცნიერების, მკვლევარების, დოქტორანტებისა და ბიზნესის სექტორის წარმომადგენლების მიერ, მდგრადი განვითარების მიმართულებით სხვადასხვა ინოვაციის, ტენდენციის, გამოწვევისა და მათი გადაჭრის გზების განხილვას. მონაწილეებმა განიხილეს გზები, რომლითაც ბიზნესებს კონტრიბუცია შეაქვთ საქართველოში ცირკულარული ეკონომიკისა და გადამამუშავებელი ინფრასტრუქტურის განვითარებაში.

The director of “Tegeta Green Planet” participated in the conference Modern Challenges of Sustainable Development.
The director of “Tegeta Green Planet” participated in the conference "Modern Challenges of Sustainable Development".
On November 25, the Faculty of Business and Social Sciences of "Georgian University named after David Agmashenebeli" and the Center for Interdisciplinary Studies of Sustainable Development organized an interdisciplinary international scientific conference "Modern Challenges of Sustainable Development".
Strategic priorities and goals of "Tegeta Green Planet" company were presented to the conference participants by the director of the organization Shalva Akhvlediani. Shalva Akhvlediani spoke about the principles of work of Extended Producer Responsibility organizations and the importance of Extended Producer Responsibility organizations and businesses in achieving sustainable development goals. The participants talked about the prioritization of green topics and environmental approaches for the country's development.
The aim of the conference was to discuss various innovations, trends, challenges, and ways in which they can be addressed towards sustainable development by academic professionals, scientists, researchers, doctoral students, and business sector representatives. The participants discussed ways in which businesses can contribute to the development of circular economy and recycling infrastructure in Georgia