თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა მონაწილეობა მიიღო „მდგრადი განვითარების თანამედროვე გამოწვევების“ შესახებ კონფერენციაში
25 ნოემბერს „საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტის” ბიზნესისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტისა და მდგრადი განვითარების ინტერდისციპლინარული კვლევების ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა ინტერდისციპლინარული საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - „მდგრადი განვითარების თანამედროვე გამოწვევები“.
კონფერენციის მონაწილეებს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ სტრატეგიული პრიორიტეტები და მიზნები ორგანიზაციის დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა გააცნო. ახვლედიანმა ისაუბრა მგვ-ის ორგანიზაციების მუშაობის პრინციპებზე და მგვ-ის ორგანიზაციებისა და ბიზნესის მნიშვნელობაზე მდგრადი განვითარების მიზნების მისაღწევად. მონაწილეებმა ისაუბრეს მწვანე საკითხებისა და გარემოსდაცვითი მიდგომების პრიორიტეტულობაზე ქვეყნის განვითარების მიზნით.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა აკადემიური წრეების პროფესიონალების, მეცნიერების, მკვლევარების, დოქტორანტებისა და ბიზნესის სექტორის წარმომადგენლების მიერ, მდგრადი განვითარების მიმართულებით სხვადასხვა ინოვაციის, ტენდენციის, გამოწვევისა და მათი გადაჭრის გზების განხილვას. მონაწილეებმა განიხილეს გზები, რომლითაც ბიზნესებს კონტრიბუცია შეაქვთ საქართველოში ცირკულარული ეკონომიკისა და გადამამუშავებელი ინფრასტრუქტურის განვითარებაში.

Директор «Тегета Грин Планет» принял участие в конференции «Современные вызовы устойчивого развития».
25 ноября факультетом бизнеса и социальных наук «Грузинского университета имени Давида Агмашенебели» и Центром междисциплинарных исследований устойчивого развития была организована междисциплинарная международная научная конференция «Современные вызовы устойчивого развития».
Стратегические приоритеты и цели компании «Тегета Грин Планет» участникам конференции представил директор организации Шалва Ахвледиани. Шалва Ахвледиани рассказал о принципах работы организаций расширенного обязательства производителя и важности организаций расширенного обязательства производителя и бизнеса в достижении целей устойчивого развития. Участники говорили о приоритетности зеленой тематики и экологических подходов для развития страны.
Целью конференции было обсуждение различных инноваций, тенденций, проблем и способов их решения в направлении устойчивого развития академическими специалистами, учеными, исследователями, докторантами и представителями бизнес-сектора. Участники обсудили способы, с помощью которых бизнес может внести свой вклад в развитие циркулярной экономики и перерабатывающей инфраструктуры в Грузии.