თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა „ნარჩნების მართვის ბიზნეს ასოციაციის“ მიერ დაორგანიზებულ დისკუსიაში მიიღო მონაწილეობა
თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორი ნარჩენების მართვის ბიზნეს ასოციაციის მიერ ორგანიზებული შეხვედრის მონაწილე იყო. 5 ივლისს დაგეგმილ შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ სამივე მგვ-ის წარმომადგენლები და გარემოსდაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი. მგვ-ის ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა წარმოუდგინეს მონაწილეებს მათი ორგანიზაციების მიერ შეგროვებული სპეფიციკური ნარჩენების რაოდენობა, მათი შეგროვების პუნქტები და გადამუშავების გზები.
მონაწილეებმა ისაუბრეს საქართველოში არსებულ გარემოსდაცვით გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე. მგვ-ის ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა განიხილეს უცხოური გამოცდილება და აღნიშნული გამოწვევების ევროპული მაგალითები. თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა, შალვა ახვლედიანმა პრეზენტაცია წარუდგინა მონაწილეებს და ისაუბრა თეგეტა გრინ პლანეტის მიერ დაორგანიზებულ, ცნობიერების ამაღლების მიზნით განხორციელებულ, ღონისძიებებზე.

Директор «Тегета Грин Планет» принял участие в дискуссии, организованной «Бизнес-ассоциацией по управлению отходами»
Директор компании «Тегета Грин Планет» был участником встречи, организованной Бизнес-ассоциацией по управлению отходами. В заседании, запланированном на 5 июля, приняли участие все три представителя организаций расширенных обязательств производителя, и заместитель министра окружающей среды и сельского хозяйства Соломон Павлиашвили. Представители организаций расширенных обязательств производителя представили участникам количество конкретных отходов, собираемых их организациями, пункты их приема и способы утилизации.
Участники рассказали об экологических и природоохранных проблемах в Грузии и путях их решения. Представители организаций расширенных обязательств производителя обсудили зарубежный опыт и европейские примеры решения указанных проблем. Директор «Тегета Грин Планет» Шалва Ахвледиани провел презентацию участникам и рассказал им о мероприятиях, организованных «Тегета Грин Планет», и проводимых с целью повышения осведомленности.