თეგეტა გრინ პლანეტი ერთ-ერთი პირველი ორგანიზაციაა საქართველოში, რომელმაც გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ავტორიზაცია მიიღო მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების (EPR) ფარგლებში. ორგანიზაცია უზრუნველყოფს გამოყენებული საბურავების, ზეთებისა და აკუმულატორების შეგროვებას, ტრანსპორტირებასა და გადამუშავებას ცირკულარული ეკონომიკის პრინციპების შესაბამისად.
ამჯერად, ორგანიზაციის წარმომადგენლები ესტუმრნენ 70-ე საჯარო სკოლის VII-XI კლასის მოსწავლეებს. შეხვედრის ფარგლებში მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიებში, მონაწილეობა მიიღეს პრაქტიკულ აქტივობებსა და სახალისო დავალებებში. მათ მიიღეს ცოდნა, რომელიც ყოველდღიურ ცხოვრებაში დაეხმარებათ გარემოზე უფრო პასუხისმგებლიან ზრუნვაში და ნარჩენების რესურსად აღქმაში.
აქტივობის დასასრულს, ჩართულობისა და აქტიური მონაწილეობისთვის მოსწავლეებს გადაეცათ სერტიფიკატები და სიმბოლური საჩუქრები, რამაც მათი მოტივაცია და დადებითი ემოციები კიდევ უფრო გააძლიერა.
ორგანიზაციის მთავარი მიზანია ახალგაზრდა თაობაში ეკოლოგიური ცნობიერების ამაღლება და ისეთი უნარების განვითარება, რომლებიც მომავალში მათ უფრო პასუხისმგებლიან მოქალაქეებად ჩამოაყალიბებს. აღნიშნული ვიზიტი ფართომასშტაბიანი საგანმანათლებლო კამპანიის ნაწილია, რომლის ფარგლებშიც თეგეტა გრინ პლანეტი საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მდებარე სკოლებს ეტაპობრივად ეწვევა.
ინიციატივა „თეგეტა გრინ პლანეტი“ გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლებასა და მდგრადი ქცევის წახალისებას ემსახურება. ორგანიზაციის გუნდი აქტიურად თანამშრომლობს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან და მოსწავლეებისთვის მართავს შემეცნებით პრეზენტაციებს, ინტერაქციულ აქტივობებსა და საგანმანათლებლო თამაშებს, რომლებიც გარემოზე ზრუნვის მნიშვნელობას პრაქტიკული მაგალითებით აცნობს.

Tegeta Green Planet - одна из первых организаций в Грузии, получивших авторизацию Министерства охраны окружающей среды и сельского хозяйства в рамках расширенной ответственности производителя (EPR). Организация обеспечивает сбор, транспортировку и переработку использованных шин, масел и аккумуляторов в соответствии с принципами циркулярной экономики.
На этот раз представители организации встретились с учащимися VII–XI классов 70-й государственной школы. В рамках встречи школьники активно участвовали в дискуссиях, практических активностях и увлекательных заданиях. Они получили знания, которые помогут им более ответственно заботиться об окружающей среде в повседневной жизни и воспринимать отходы как ценный ресурс.
В завершение мероприятия за вовлеченность и активное участие учащимся были вручены сертификаты и символические подарки, что ещё больше повысило их мотивацию и положительные эмоции.
Главная цель организации - повышение экологической осведомлённости среди молодого поколения и развитие навыков, которые помогут им стать более ответственными гражданами в будущем. Этот визит стал частью масштабной образовательной кампании, в рамках которой Tegeta Green Planet поэтапно посетит школы в разных регионах Грузии.
Инициатива Tegeta Green Planet направлена на повышение экологической осведомлённости и поощрение устойчивого поведения. Команда организации активно сотрудничает с образовательными учреждениями и проводит для школьников познавательные презентации, интерактивные активности и образовательные игры, знакомя их с важностью заботы об окружающей среде на практических примерах.