„თეგეტა გრინ პლანეტმა“ ბაქსვუდის სკოლის მიერ ორგანიზებულ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა
2023 წლის 10 მაისს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებმა ბაქსვუდის სკოლის მიერ ორგანიზებულ ფორუმში მიიღეს მონაწილეობა. ფორუმი მდგრადი განვითარების მიზნებს ეძღვნებოდა და მასში მონაწილეობა თბილისის კერძო სკოლების მოსწავლეებმა მიიღეს.
ღონისძიებაზე მდგრად განვითარებაზე ორიენტირებული კომპანიების გამოფენაც გაიმართა, რომლის ფარგლებში „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს ორგანიზაციის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები გააცნეს. ასევე გაუზიარეს ინფორმაცია ნარჩენების სეპარირებული შეგროვებისა და ლიცენზირებული გადამამუშავებელი ქარხნისათვის გადაცემის შესახებ.
ფორუმის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, მონაწილეობა მიეღოთ „იდეათონში“, რომელიც გლობალურ გამოწვევებთან გასამკლავებლად ინოვაციური გადაწყვეტილებების მოფიქრებას გულისხმობდა. „თეგეტა გრინ პლანეტმა“ სკოლის მოსწავლეებს სიმბოლური საჩუქრები გადასცა: ბრენდირებული კალმები, კეპები და წიგნაკები.
ორგანიზაციისათვის მნიშვნელოვანია,  წვლილი შეიტანოს სკოლის მოსწავლეებში გარემოსდაცვითი ცოდნისა და უნარების განვითარებაში. „თეგეტა გრინ პლანეტ“ მუდმივად ცდილობს, სხვადასხვა აქტივობებით,  ხელი შეუწყოს საზოგადოებაში ცნობიერების ამაღლებას ნარჩენების მართვის მნიშვნელობის შესახებ.

Tegeta Green Planet” took part in a forum hosted by Buckswood School
On May 10, 2023, Tegeta Green Planet representatives participated in a forum by Buckswood School. The forum focused on sustainability goals and was attended by students from private schools in Tbilisi.
The event also included an exhibition of sustainability-focused companies, where “Tegeta Green Planet” representatives introduced the students to the organization's main activities. They also shared information about separate waste collection and transferring it to a licensed recycling plant.
As part of the forum, students had the opportunity to participate in an "Ideathon," which meant thinking about innovative ideas to solve global problems. "Tegeta Green Planet” gave the students symbolic gifts: branded pens, caps, and books.
It is important for the organization to promote the development of environmental knowledge and skills of schoolchildren. "Tegeta Green Planet” is constantly trying through various activities to promote public awareness of the importance of waste management.