„თეგეტა გრინ პლანეტმა“ ბაქსვუდის სკოლის მიერ ორგანიზებულ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა
2023 წლის 10 მაისს „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებმა ბაქსვუდის სკოლის მიერ ორგანიზებულ ფორუმში მიიღეს მონაწილეობა. ფორუმი მდგრადი განვითარების მიზნებს ეძღვნებოდა და მასში მონაწილეობა თბილისის კერძო სკოლების მოსწავლეებმა მიიღეს.
ღონისძიებაზე მდგრად განვითარებაზე ორიენტირებული კომპანიების გამოფენაც გაიმართა, რომლის ფარგლებში „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს ორგანიზაციის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები გააცნეს. ასევე გაუზიარეს ინფორმაცია ნარჩენების სეპარირებული შეგროვებისა და ლიცენზირებული გადამამუშავებელი ქარხნისათვის გადაცემის შესახებ.
ფორუმის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, მონაწილეობა მიეღოთ „იდეათონში“, რომელიც გლობალურ გამოწვევებთან გასამკლავებლად ინოვაციური გადაწყვეტილებების მოფიქრებას გულისხმობდა. „თეგეტა გრინ პლანეტმა“ სკოლის მოსწავლეებს სიმბოლური საჩუქრები გადასცა: ბრენდირებული კალმები, კეპები და წიგნაკები.
ორგანიზაციისათვის მნიშვნელოვანია,  წვლილი შეიტანოს სკოლის მოსწავლეებში გარემოსდაცვითი ცოდნისა და უნარების განვითარებაში. „თეგეტა გრინ პლანეტ“ მუდმივად ცდილობს, სხვადასხვა აქტივობებით,  ხელი შეუწყოს საზოგადოებაში ცნობიერების ამაღლებას ნარჩენების მართვის მნიშვნელობის შესახებ.

«Тегета Грин Планет» приняла участие в форуме, организованном школой Баксвуд
10 мая, 2023 г. представители «Тегета Грин Планет» приняли участие в форуме, организованный школой Баксвуд. Форум был посвящен целям устойчивого развития и в нем приняли участие учащиеся частных школ Тбилиси.
В рамках мероприятия также прошла выставка компаний, ориентированных на устойчивое развитие, в рамках которой представители «Тегета Грин Планет» ознакомили студентов с основными направлениями деятельности организации. Они также поделились информацией о раздельном сборе отходов и передаче их на лицензированный перерабатывающий завод.
В рамках форума школьники получили возможность принять участие в «Идеафоне», что означало обдумывание инновационных идей для решения глобальных задач. «Тегета Грин Планет » подарила школьникам символические подарки: фирменные ручки, кепки и книги.
Для организации важно способствовать развитию экологических знаний и навыков у школьников. «Тегета Грин Планет» постоянно пытается с помощью различных мероприятий способствовать повышению осведомленности общества о важности обращения с отходами.