თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა გარემოსდაცვით საკითხებზე ახალგაზრდებს ლექცია ჩაუტარა
თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორამ, შალვა ახვლედიანმა სსიპ „გარემოსდაცვითი ინფომაციისა და განათლების ცენტრში“ ახალგაზრდებს წაუკითხა ლექცია. 4 ივლისს გარემოსდაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან არსებულ ორგანიზაციაში ახვლედიანმა ახალგაზრდებს გააცნო მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების ორგანიზაციების არსებობის მიზნები და მათი მნიშვნელობა ქვეყნისთვის.
თეგეტა გრინ პლანეტის დირექტორმა ახალგაზრდებთან ერთად ისაუბრა საქართველოში არსებულ გარემოსდაცვითი ტენდენციებსა და მოსახლეობის ცნობიერებაზე.  ახვლედიანმა აღნიშნა მგვ-ის ორგანიზაციების მნიშვნელობა მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებაში. მონაწილეებმა ისაუბრეს თეგეტა გრინ პლანეტის მიერ შეგროვებული სპეციფიკური ნარჩენებზე და მათი გადამუშავების გზებზე.
შალვა ახვლედიანმა ახალგაზრდებთან ერთად განიხილა მგვ-ის ორგანიზაციების წვლილი ქვეყანაში გარემოსდაცვითი ქცევისა და ინფრასტრუქტურის განვითარებაში. მონაწილეებმა ისაუბრეს ცირკულარული ეკონომიკის პრინციპებზე და საქართველოში მისი დანერგვისა და განვითარების სხვადასხვა გზაზე, რომელშიც მგვ-ის ორგანიზაციები საციცხლოდ მნიშვნელოვანი არიან.

The director of “Tegeta Green Planet” gave a lecture for young people on environmental issues
Director of "Tegeta Green Planet" Shalva Akhvlediani delivered a lecture for youth at the "Environmental Information and Education Center". On July 4 at the organization under the Ministry of Environment and Agriculture, Akhvlediani introduced the youth to the purpose of existence of Extended Producer’s Responsibility Organizations and their importance for the country.
The director of “Tegeta Green Planet” spoke to the youth about the existing environmental trends and awareness in Georgia. Akhvlediani noted the importance of Extended Producer’s Responsibility Organizations in raising public awareness. The participants spoke about specific waste materials collected by Tegeta Green Planet and ways to recycle them.
Shalva Akhvlediani discussed with the youth the contribution of Extended Producer’s Responsibility Organizations to the development of environmental and conservation behavior and infrastructure in the country. The participants talked about the principles of circular economy and different ways of its implementation and development in Georgia, in which Extended Producer’s Responsibility Organizations are very important.