თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლები ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების შესახებ შეხვედრის მონაწილეები არიან
პროექტის  „ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში 2024 წლის 19-20 ნოემბერს სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.  ღონისძიებას „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.
შეხვედრის ძირითად მიზანს  ხმარებიდან ამოღებული საბურავების დამუშავებაში ინვესტირების შესაძლებლობებისა და  ცირკულარულ ეკონომიკაში გენდერული და სოციალური ჩართულობის საკითხების განხილვა წარმოადგენდა.
აღნიშნული პროექტი მიმდინარეობს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, საერთაშორისო საკონსულტაციო კომპანია COWI და კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის (REC Caucasus)  თანამშრომლობით და მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს საქართველოში გადამუშავების პრაქტიკის დანერგვასა და ცირკულარული ეკონომიკის წახალისებას, რაც შეამსუბუქებს მავნე ზემოქმედებას გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობაზე.

Представители Тегета Грин Планет принимают участие во встрече по вопросам управления отходами и развития циркулярной экономикию.
19-20 ноября 2024 года состоялась рабочая встреча в рамках проекта «Содействие управлению отходами и развитию циркулярной экономикию в Грузии». На мероприятии также присутствовали представители Тегета Грин Планет.
Основной целью встречи было обсуждение инвестиционных возможностей в сфере переработки отслуживших свой срок шин, а также вопросов гендера и социальной интеграции в экономике замкнутого цикла.
Проект реализуется совместно с Министерством охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии, международной консалтинговой компанией COWI и Региональным экологическим центром Кавказа (REC Caucasus) и направлен на продвижение практики переработки отходов и поощрение циркулярной экономики в Грузии, которая позволит снизить вредное воздействие на окружающую среду и здоровье человека.