თეგეტა გრინ პლანეტის წარმომადგენლები ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების შესახებ შეხვედრის მონაწილეები არიან
პროექტის  „ნარჩენების მართვისა და ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში 2024 წლის 19-20 ნოემბერს სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.  ღონისძიებას „თეგეტა გრინ პლანეტის“ წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.
შეხვედრის ძირითად მიზანს  ხმარებიდან ამოღებული საბურავების დამუშავებაში ინვესტირების შესაძლებლობებისა და  ცირკულარულ ეკონომიკაში გენდერული და სოციალური ჩართულობის საკითხების განხილვა წარმოადგენდა.
აღნიშნული პროექტი მიმდინარეობს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, საერთაშორისო საკონსულტაციო კომპანია COWI და კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის (REC Caucasus)  თანამშრომლობით და მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს საქართველოში გადამუშავების პრაქტიკის დანერგვასა და ცირკულარული ეკონომიკის წახალისებას, რაც შეამსუბუქებს მავნე ზემოქმედებას გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობაზე.

Tegeta Green Planet representatives participate in the meeting on waste management and circular economy development.
On November 19-20, 2024, a working meeting was held within the framework of the project “Promotion of Waste Management and Circular Economy Development in Georgia”. Representatives of Tegeta Green Planet were also present at the event.
The main purpose of the meeting was to discuss investment opportunities in the field of recycling of end-of-life tires, as well as issues of gender and social inclusion in the circular economy.
The project is implemented jointly with the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, international consulting company COWI and the Regional Environmental Center Caucasus (REC Caucasus) and aims to promote recycling practices and encourage circular economy in Georgia, which will reduce the harmful impact on the environment and human health.